čtvrtek 10. března 2016

Realitní poradna 03/2016Víte, co ovlivňuje cenu nemovitosti?Je důležité uvědomit si celou řadu faktorů, které mají vliv na cenu. Ačkoli je možné tyto faktory do jisté míry zobecnit, může lokálně docházet k velkým rozdílům v cenách srovnatelných nemovitostí. Význam jednotlivých faktorů při prodeji záleží zejména na požadavcích konkrétního klienta - zájemce o koupi nemovitosti. Výše ceny je ovlivněna zejména druhem a charakterem  nemovitosti, využitelností podle jejího druhu, podle toho zda se jedná o komerční objekt nebo nemovitost pro bydlení, případně rekreaci nebo pozemek k výstavbě.
Cena nemovitosti je dále ovlivněna její velikostí, stářím, technickým stavem, atraktivností prostředí, dopravní dostupnosti, možností napojení na inženýrské sítě, negativními nebo pozitivními faktory v jejím okolí, jako je rušná komunikace, dálnice, železniční trať, výrobní nebo komerční zástavba, občanskou vybaveností, jako jsou obchody, služby, škola, zdravotnické zařízení, prostory pro kulturu, sport, rekreaci, zaměstnanost a podobně.
V nemalé míře je pak cena nemovitosti ovlivněna také potřebou prodávajícího, jak rychle nemovitost požaduje prodat. Pokud potřebuje prodávající prodat nemovitost v co nejkratší době, určitě se tato jeho potřeba projeví na výši prodejní ceny.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat